Sprawdź czyj to numer telefonu

Od razu zrezygnujmy z przepatrywania ksiąg telefonicznych, bo te pisma już od lat nie spełniają swoich funkcji. Lepiej zrobimy, gdy podłączymy się do sieci i z jej pomocą odkryjemy, do kogo należy ten numer. W wirtualnej [przestrzeni napotkamy dziś odrębne strony wirtualne, które zajmują się jedynie numerami telefonów – odkrywają je, oznaczają i piszą, do jakiej osoby one mogą należeć. Wejdźmy więc na tego typu stronę , a następnie wklepmy do jej komórki numer telefonu, który nieustannie do nas wydzwania. Prawdopodobnie szybko otrzymamy odpowiedź zawierającą dane odnośnie konkretnego numeru. Warto wspomnieć, że tego typu strony są aktualizowane nie tylko przez ich właścicieli, ale także przez normalnych ludzi. Oni oceniają numery, piszą, do jakiej osoby one mogą należeć i ustalają, czy są one niegroźne. My także możemy publikować komentarze o nietypowych właścicielach numerów, aby w jakimś stopniu pomóc innym osobom. Z pewnością warto to robić właśnie w Internecie.

Jeśli więc wciąż nie mamy pojęcia, co to za numer dzwonił, postarajmy się po prostu znaleźć go dzięki sieci. Mnóstwo witryn internetowych zaprezentuje nam dokładnie, kto może być właścicielem danego numeru, dlatego powinniśmy tylko wziąć informacje z takich witryn. Czyńmy to zawsze, gdy zaczniemy się wahać, czy możemy spokojnie odebrać swoją komórkę. Lepiej bowiem zawsze być ostrożnym.

Kto dzwonił do ciebie

Nawet jeżeli nasza księga z numerami jest wypełniona po brzegi, z pewnością nie posiadamy numerów do wszyściutkich osobników, którzy przebywają w naszej dzielnicy. Nierzadko zastanawiamy się zatem, kto dzwoni, jeśli na ekranie komórki pojawia się nieznana kombinacja cyfr.

Zwykle w takich momentach najzwyczajniej nie odbieramy, ponieważ nie chcemy rozmawiać z obcymi ludźmi. Mimo wszystko jeżeli obcy nam numer spróbuje zadzwonić ponownie, zapragniemy sprawdzić, kto może być jego właścicielem. A jak to sprawdzimy?

Nie powinniśmy od razu biec na komisariat, bo przecież nie każde dziwne połączenia tworzone są przez kryminalistów. Często nieznany numer telefonu może należeć do człowieka z naszej paczki znajomych, który jedynie kupił nowy telefon komórkowy lub wybrał nowego operatora. A jeżeli posiadamy dostęp do Internetu, sami ustalimy na spokojnie, kto dzwonił. Musimy po prostu wpisać nieznany numer telefonu do popularnej wyszukiwarki lub od razu zrobić użytek ze strony, która interesuje się badaniem oraz opisywaniem rozmaitych numerów. Ona właśnie pokaże nam, co to za numer oraz do jakiej osoby on może należeć. Wtedy sami zdecydujemy, czy chcielibyśmy odebrać tajemnicze połączenie.

Zwykle jednak możemy odbierać nawet tego typu dziwne telefony. Jeśli bowiem nie wiemy, czyj to numer, możemy nawet przez przypadek zablokować połączenie przyjaciela, który chce naszej pomocy.

znajdz nr telefonu komórkowego

Telefony komórkowe zaistniały na rynku już wiele lat temu, a i tak wciąż są najpopularniejszymi urządzeniami. Ludzie dzwonią z nich praktycznie bez przerwy, aby porozumieć się z przyjaciółmi, wysłać im wiadomość lub usłyszeć znajomy ton głosu. Niestety, nawet te niezwykłe komórki są nierzadko jakimś zagrożeniem, ponieważ z nich korzystają także oszuści oraz wyłudzacze. Oni dzwonią z obcych numerów, jakie mimo wszystko można w miarę szybko rozpoznać.

Bez wątpienia najłatwiej byłoby zatelefonować pod wybrany numer, jednakże często taki krok nie będzie za bardzo pożyteczny. Jeśli on nie działa, ponieważ dzwoniący nie odbiera, trzeba inaczej rozpoznać, do kogo należy ten numer. Czasami trzeba więc wpisać numer telefonu do wyszukiwarki wirtualnej i zajrzeć potem na różne strony, aby odkryć dzwoniącego. Są nawet specjalistyczne witryny wirtualne, które mieszczą w sobie praktycznie wszystkie podejrzane numery telefonów, opisują je oraz wystawiają im noty. Każdy powinien z tych stron zrobić użytek, a nawet samodzielnie stworzyć recenzję o wybranym numerze. A jeżeli nawet taka strona nie pomoże jakiejś osobie, a ją wciąż będą nękać ciągłe telefony, zawsze może ona udać się na komendę. W skrajnych momentach z pewnością powinno się tak zrobić, aby dowiedzieć się, co to za numer dzwonił oraz poznać dane osobowe obcego dzwoniącego. Nękające telefony nie mogą być w końcu niczym przyjemnym, dlatego trzeba z nimi zawalczyć.

W dzisiejszych czasach praktycznie każdą sprawę można już spokojnie rozwiązać (np. używając free reverse phone lookup). Choćby pozornie obce numery telefonów można szybko odkryć, aby ocenić, czy są one na sto procent niegroźne. W tym celu należy odwiedzić odpowiednią stronę internetową, zatelefonować pod konkretny numer lub nawiązać kontakt z komendą.