Kogo to numer komórkowy

Jaki to numer

Nawet jeśli nasza księga telefoniczna jest wypełniona doszczętnie, na pewno nie posiadamy numerów telefonu do wszyściutkich osobników, jacy przebywają w naszej dzielnicy. Czasem zastanawiamy się więc, kto dzwoni, jeśli na tapecie głównej komórki pojawia się nieznana kombinacja cyfr.

Zwykle w takich momentach najzwyczajniej nie odbieramy, ponieważ nie lubimy rozmawiać z nieznajomymi ludźmi. Niemniej jednak jeżeli obcy nam numer spróbuje skontaktować się po raz kolejny, zechcemy dowiedzieć się, kto jest jego posiadaczem. A jak to sprawdzimy?

Nie powinniśmy na początku biec na komisariat, skoro przecież nie zawsze obce telefony tworzone są przez oszustów. Czasem nieznajomy numer telefonu może przynależeć do członka naszej wielkiej rodziny, jaki jedynie wymienił aparat telefoniczny albo zmienił dotychczasowego operatora.

A jeśli posiadamy dostęp do Internetu, sami sprawdzimy bez problemów, kto dzwonił. Powinniśmy po prostu wklepać nieznany numer telefonu do popularnej strony szukającej albo od początku zrobić użytek ze strony, jaka interesuje się testowaniem i sprawdzaniem rozmaitych numerów telefonu. Ona właśnie powie nam, co to za numer i do kogo on może należeć. Wtedy sami ustalimy, czy chcemy odebrać dziwne połączenie.

Zwykle jednak możemy odbierać nawet takie niepokojące połączenia. Jeśli bowiem nie wiemy, czyj to numer, możemy przez przypadek zablokować telefon przyjaciela, jaki potrzebuje naszej pomocy.

czyj nr telefonu stacjonarnego

Telefony komórkowe zaistniały na rynku już wiele lat wstecz, a mimo tego wciąż są bardzo znanymi urządzeniami. Wszyscy dzwonią z nich niemalże bezustannie, by porozumieć się ze znajomymi, przesłać do nich sms-a albo usłyszeć czyiś ton głosu. Jednakże nawet popularne komórki są nierzadko jakimś niebezpieczeństwem, ponieważ z nich dzwonią również bandyci i naciągacze. Oni dzwonią z nieznanych nikomu numerów, które mimo wszystko można w miarę prędko odkryć.

Oczywiście najłatwiej byłoby zadzwonić pod nieznany numer, jednakże zwykle tego typu czyn nie jest zbyt efektywny. Jeśli on się nie sprawdza, ponieważ dzwoniący nie odbiera, trzeba inaczej sprawdzić, do kogo należy ten numer. Czasem trzeba tylko wklepać numer do wyszukiwarki internetowej (reverse phone) i zajrzeć później na różne portale, by odkryć rozmówcę. Istnieją już nawet specjalistyczne strony internetowe, jakie skupiają u siebie niemalże wszystkie podejrzane numery, piszą o nich i stawiają im oceny. Każdy może z tych stron zrobić użytek, a nawet własnoręcznie napisać recenzję o niebezpiecznym numerze. A jeśli nawet specjalna witryna nie posłuży jakiejś osobie, a tę osobę wciąż będą martwić ciągłe sygnały, zawsze może ona zgłosić się na policję. W skrajnych sytuacjach na pewno powinno się tak zadziałać, by dowiedzieć się, co to za numer dzwonił i odkryć tożsamość obcego dzwoniącego. Nękające telefony nigdy nie są przecież niczym przyjemnym, dlatego warto z nimi zawalczyć.

W dzisiejszych czasach niemalże każdą sprawę można już bez problemu rozwiązać. Nawet teoretycznie obce numery można szybko rozpoznać, by ocenić, czy będą one na pewno niegroźne. W tym celu wystarczy odwiedzić odpowiednią stronę wirtualną, zadzwonić pod konkretny numer albo skontaktować się z policją.

do kogo należy ten numer telefonu

Od razu zaniechajmy przeglądania książek telefonicznych, gdyż one już od dawna nie spełniają najważniejszych zadań. Dobrze postąpimy, gdy skorzystamy z sieci i z jej pomocą odkryjemy, do kogo należy ten numer. W internetowej rzeczywistości napotkamy już specjalne portale internetowe, jakie zajmują się jedynie numerami – odkrywają je, oznaczają i piszą, do kogo one mogą należeć. Zajrzyjmy więc na taką stronę , a następnie wpiszmy do odpowiedniej rubryki numer, jaki nieustannie do nas telefonuje. Prawdopodobnie szybko otrzymamy wiadomość zwrotną zawierającą dane odnośnie danego numeru. Warto wspomnieć, że takie portale są uzupełniane nie jedynie przez ich właścicieli, bo również przez zwykłych internautów. Oni oceniają numery, określają, do kogo one mogą należeć i ustalają, czy będą one niegroźne. My również możemy publikować komentarze o różnorodnych numerach, by w jakimś stopniu uprościć życie innym osobom. Na pewno powinniśmy tak działać właśnie w sieci.

Jeśli więc wciąż nie mamy pojęcia, co to za numer dzwonił, spróbujmy zwyczajnie znaleźć go dzięki sieci. Wiele portali internetowych pokaże nam konkretnie, kto jest posiadaczem takiego numeru, dlatego powinniśmy jedynie wziąć informacje z tych stron. Czyńmy tak zawsze, gdy będziemy się wahać, czy możemy spokojnie odebrać swój telefon. Dobrze w końcu zawsze być ostrożnym.