Dowiedz się do kogo należy ten telefon

Jeśli nasz telefon komórkowy brzęczy, po prostu go odbieramy. Niestety, czasami nie mamy pojęcia, czy możemy to na pewno uczynić, bo obcy jest nam numer, jaki pokazuje się na urządzeniu. Zwykle chcemy poznać właściciela obcego numeru, więc sięgamy po telefon, a wtedy rozmowa nierzadko zostaje przerwana. Da się mimo tego w inny sposób poznać swojego rozmówcę. A jak to zrobić?

Po pierwsze, zaniechajmy przepatrywania książek z numerami, gdyż te pisma już od lat nie wypełniają najważniejszych funkcji. Lepiej zrobimy, jeśli skorzystamy z sieci i z jej pomocą odkryjemy, do kogo należy ten numer. W internetowej rzeczywistości napotkamy dziś specjalne portale wirtualne, które interesują się wyłącznie numerami – poznają je, określają i zaznaczają, do kogo one należą. Zajrzyjmy koniecznie na taką stronę i następnie wpiszmy do odpowiedniej komórki numer, który ciągle do nas wydzwania. Bardzo możliwe, że szybko dostaniemy wiadomość zwrotną zawierającą dane odnośnie konkretnego numeru. Warto zauważyć, że tego typu portale są aktualizowane nie jedynie przez ich twórców, ale również przez zwykłych internautów. To oni oceniają numery, określają, do jakiej osoby one należą i ustalają, czy są one niegroźne. My sami także możemy publikować wiadomości o nietypowych właścicielach numerów, aby w jakimś stopniu uprościć życie innym ludziom. Na pewno warto tak działać właśnie w Internecie.

Jeżeli więc dalej nie mamy pewności, co to za numer dzwonił, spróbujmy po prostu znaleźć go przez internet. Wiele witryn internetowych pokaże nam dokładnie, kto może być właścicielem danego numeru, więc powinniśmy tylko skorzystać z tych stron. Róbmy to za każdym razem, jeśli będziemy się zastanawiać, czy powinniśmy bez obaw odebrać swój telefon. Lepiej w końcu zawsze dmuchać na zimne.

Sposoby na odkrycie kto do mnie dzwonił

Telefony komórkowe zaistniały na świecie już wiele lat temu, a mimo to dalej są najpopularniejszymi urządzeniami. Ludzie dzwonią z nich praktycznie bez przerwy, aby skontaktować się z przyjaciółmi, przesłać im sms-a albo usłyszeć znajomy ton głosu. Niestety, nawet popularne telefony mogą być czasami jakimś zagrożeniem, ponieważ z nich korzystają również bandyci i wyłudzacze. Oni telefonują z nieznanych nikomu numerów, które mimo wszystko da się dość prędko odkryć kto do mnie dzwonił.

Bez wątpienia najprościej byłoby zatelefonować pod nieznany numer, jednakże często taki krok nie będzie zbyt pożyteczny. Jeśli on się nie sprawdza, bo dzwoniący nie odbiera, należy inaczej sprawdzić, do kogo należy ten numer. Czasem wystarczy więc wpisać numer do wyszukiwarki internetowej i zajrzeć potem na różne portale, by odkryć dzwoniącego. Są nawet specjalne strony wirtualne, jakie skupiają u siebie niemalże wszystkie dziwne numery, piszą o nich oraz stawiają im oceny. Internauta powinien z nich skorzystać, a nawet własnoręcznie stworzyć recenzję o wybranym numerze. A jeżeli jednak specjalna witryna nie posłuży danej osobie, a ją wciąż będą nękać ciągłe telefony, w każdej chwili może ona zgłosić się na komendę. W pewnych momentach z pewnością powinno się tak zrobić, aby dowiedzieć się, co to za numer dzwonił oraz odkryć tożsamość nieznanego dzwoniącego. Nękające telefony nie są przecież czymś dobrym, więc trzeba z nimi zawalczyć.

W dzisiejszych czasach praktycznie wszystko można już spokojnie rozwiązać. Choćby teoretycznie obce numery można szybko odkryć, aby ocenić, czy są one na sto procent niegroźne. W takim celu wystarczy wejść na odpowiednią stronę wirtualną, zatelefonować pod nieznany numer lub skontaktować się z policją.